10. kolo BAHL, 16.12.2010, hala Český Těšín
HC Hrádek - HC Dynamo Mosty
9:1
                    (5:1,4:0)
Branky a nahrávky: 9. Szlauer (Pav J.), 10 Gorny B. (Szmek), 12. Branczyk (Cieslar P.), 16. Kopaniak (Gorny B.), 19. Kopaniak (Szmek), 28. Walach (Cieslar P.), 29. Szlauer (Walach), 30. Gorny B. (Pav J.), 32. Pav J. (Szlauer) - 19. Lysek
Vyloučení: 4:1, Využití: 1:0, Diváci: -
Sestava: Mucha - Bocek, T.Pieter, M.Pieter, Korabík -  M. Juroszek, Lýsek, P. Turek - J. Juroszek, Prívara, Plešivčá - M. Juroszek, Sikora, L. Szmek
Reportáž k utkání:
 V poslední kole základní části BAHL, nás čekal HC Hrádek. Soupeř, se kterým jsme v pátém kole těsně prohráli 0:1. Dávali jsme si tedy naděje na podobný, ne-li lepší výsledek. To jsme ale krutě narazili. Naše chaotická hra musela přivádět do rozpaků, snad všechny přihlížející kteří se v tu chvíli pohybovali někde okolo ledové plochy. První tři góly, jsme dostali po naprosto identických situacích. Je to zvláštní, neustále si to opakujeme, kdo má koho na starosti v obranném pásmu. Nerozumím tomu, není možné aby nás tam točili jak v přesilovce. Hraje se 5 na 5, tzn. že by měl mít každý na starosti jednoho hráče. Ovšem s železnou pravidelností, jsou obránci soupeře naprosto volní na čtyři metry, takže mají hromadu času na zpracování i na střelu. Střílejí do chumlu před brankou (tam se někde zmateně pohybujeme) a je tedy velká pravděpodobnost, že puk projde až do sítě, jelikož gólman přes tu hradbu těl málokdy něco vidí. Takhle se to opakuje neustále. Když to neskončí gólem a podaří se nám získat puk (třeba za brankou) a vyhodíme ho po mantinelu, zase je tam první obránce hostí a je to zase ta stejná písnička. O útoku snad radši ani nemluvě, tam jsme úplně jaloví. Hoši, musíme se s těmito problémy do play-off vypořádat a něco potrénovat, jinak budeme dostávat jeden vylagoš za druhým a na nějaký postup do semifinále můžeme rovnou zapomenout. V posledních zápasech chybí to nadšení, kterým jsme dokázali vyhrát zápasy s Buldogy. Tam jsme hráli obětavě, poctivě jsme se vraceli, zaskakovali za obránce.. Jestli na Hrádek vyrukujeme s takovouhle hrou, skončí to maximálně výpraskem a ostudou

(0:4,0:3)
Branky a nahrávky: 4. Maciejczyk (Wrobel), 5. Wawrzyczrk, 13. Slama, 20. Slama (Dudkiewicz), 22. Maciejczyk, 31. Wrobel (Lipka T.), 37. Wrobel

Vyloučení: 2:5, Využití: 0:1, Diváci: -
Sestava: Sztefek - Bocek, T.Pieter, M.Pieter, Korabík, T. Szmek - Szkandera, Prívara, M. Turek - P. Turek, J. Juroszek, Heczko - M. Juroszek, Sikora, L. Szmek
 Moc jsme netušili, co máme od tohoto zápasu očekávat. Výsledky a předvedená hra Panterů byly v posledních kolech diskutabilní. Diskutovat o přístupu Panterů v tomto utkání je zcela zbytečné, jelikož jsme nedokázali to základní – vstřelit gól. V první půli jsme nehráli špatný hokej, jenomže branky dávali hosté. Poté se projevil náš typický nešvar. Když prohráváme o tři, čtyři góly, máme tendenci vypouštět souboje, nevracet se v pěti, ale čekat ve středním pásmu na brejk abychom nepříznivý stav zvrátili. Tím však ženeme vodu na mlýn týmům jakými jsou například Panteři, kteří dokážou přečíslení lehce využít. Při pohledu na výsledky ligy neutrpěl nikdo takovéto množství debaklů. Jdeme z extrému do extrému. V jednom zápase dostaneme jeden gól, v dalším čtrnáct a pak zase jeden… Těsně před pauzou, byl v souboji u mantinelu ošklivě zasáhnut holí Tomáš Sikora. Tržná rána na nosu si vyžádala 6 (!) stehů. Panteři přidávali další branky a nakonec zvítězili 7:0.
                    (2:1,3:2)
Branky a nahrávky: 8. Gerlich D. (Krakowka), 18. Garbulínský (Swienczek J.), 24. Pastorek (Trpišovský A.st.), 30. Swienczek J., 40. Supik - 8. Juroszek M. (Lysek), 24. Lysek (Juroszek M.), 32. Lysek (Juroszek M.)

Vyloučení: 2:5, Využití: 2:1, Diváci: -
Sestava: Mucha - Bocek, J. Juroszek, T.Pieter, Sikora, Korabík, T. Szmek - Kufa, Prívara, M. Turek - P. Turek, R. Szmek, Heczko - M. Juroszek, Lýsek, L. Szmek
 V třetím zápase osmého kola, zkřížili hole hráči Stříteže a Mostů. Obě mužstva se od začátku hnala do útoku. S tím však také přicházela okénka v defenzívě. To první využili Technici a v osmé minutě se tak ujali vedení. Odpověď Dynama byla bleskurychlá. Ještě v téže minutě dokázal překonat gólmana bekhendovou střelou Martin Juroszek. Krátce před výměnou stran, se ale domácí opět dostali do vedení – 2:1. Druhá půle byla poznamenaná častým vylučováním, a to zejména na straně Mostů. Toho dokázala Střítež využít a vstřelit tak v početní převaze rovnou dva góly. Dynamo dokázalo ještě jednou srovnat stav. To když šutér Lýsek zakončoval přesilovkovou kombinaci. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale Střítěž byla pořád o gól na před. V závěru se Dynamo snažilo sevřít soupeře v jejich obranném pásmu a za stavu 4:3, patnáct vteřin před koncem po střele Ladislava Szmeka mohlo dokonce vyrovnat. Konstrukce branky však byla proti. Ihned z protiútoku vystavili konečné razítko zápasů Technici ze Stříteže, kteří svým pátým gólem uzavřeli skóre tohoto zápasu a připsali si tak druhou výhru v řadě.

(0:2,0:3)
Branky a nahrávky: 10. Lisztwan, 12. Heczko, 26. Valošek (Heczko), 29. Heczko, 39. Karch (Di-Giusto), Vyloučení: 3:3, navíc Michal Pieter (MOS) TH - stop 1.zap. - KOZ Heczko TH - stop 1.zap. Využití: 0:1, Diváci: -
Sestava: Sztefek - Bocek, J. Juroszek, T.Pieter, M. Pieter, Korabík - Kufa, Prívara, M. Turek - Czeczotka, Sikora, Heczko - M. Juroszek, Lýsek, L. Szmek - Szkandera, Plešivčák, P. Turek
 V sedmém kole nás čekal těžký soupeř z Kozubové. Tento soupeř nám evidentně nesvědčí. Čtvrtý vzájemný zápas a čtvrtá prohra. Poprvé jsme se utkali na turnaji Kozubová Cup, kde nás porazili v semifinále 1:0. Podruhé v přípravě a opět prohra tentokrát 2:6 (mimochodem dva vstřelené góly, to je naše dosavadní maximum proti tomuto soupeři.). No a konečně dva duely BAHL a prohry 1:5 a 0:5. Nabízí se otázka, proč nás tento soupeř tak výrazně převyšuje? Důvodů je hned několik. Kozubová hraje důrazně u mantinelu, její hráči dobře předpovídají hru, kdežto my většinou reagujeme až na danou sitiaci a to je většinou pozdě. Vyhrávají osobní souboje a hlavně drží dobře modrou čáru. Přechod do útočného pásma byl pro nás opravdu velký problém. Na tomhle bude do budoucna potřeba zapracovat.
 I tento zápas obsahoval všechny tyto atributy. Těžko k zápasu něco dodávat, soupeř byl od začátku lepší a zaslouženě tak sebral všechny tři body.

(2:1,1:0)
Branky a nahrávky: 14. Lýsek (Juroszek M.), 18. Bocek, 27. Bocek - 8. Pietrasz (Folwarczny), Vyloučení: 1:1, Využití: 1:0, Diváci: -
Sestava: Mucha - T. Szmek, Bocek, T.Pieter, M. Pieter, Kupčák, Korabík - Kufa, Prívara, M. Turek - R. Szmek, Sikora, Heczko - M. Juroszek, Lýsek, L. Szmek - Szkandera, J. Juroszek, P. Turek
 Další utkání Beskydské ligy proti sobě svedlo Dynamo Mosty a HC Buldogs. Tohle kolo bylo zároveň vstupem do druhé poloviny základní části.
 Ze startu utkání, byla z obou týmů cítit nervozita. Přece jenom se jednalo a důležité utkání. Hosté chtěli už konečně vyhrát za tři body a dotáhnout se tak na nás na rozdíl jednoho bodu.
Vstříc svému plánu, vyrazili Buldoci v osmé minutě, když nepokrytý bek poslal kotouč do skrumáže před brankovištěm a ten k překvapení všech skončil až v síti - 0:1. Čtrnáctá minuta nabídla první radostnou chvilku pro Dynamo. S pokusem Martina Juroszka si gólman ještě poradil, ovšem puk vyrazil přímo na nekrytého Igora Lýska, který bezpečně uklidil puk do sítě 1:1. Ještě do poločasové přestávky se povedlo skóre otočit. V 18.minutě, při přesilové hře nachytal na švestkách v tu chvíli nekoncentrovaného gólmana Buldoků svým dalekonosným pokusem Petr Bocek - 2:1. Konečné razítko zápasu, dal v sedmadvacáté minutě opět Petr Bocek. Ten se prosadil, po uniku, přímo z trestné lavice a stanovil tak konečné skóre – 3:1. Buldoci nám byli vcelku vyrovnaným soupeřem. Pozorně jsme však bránili a na rozdíl od soupeře, jsme se vyhli zbytečným chybám.
 Ve čtvrtek nás čeká těžký mač s Koubovou, která v posledním kole zatočila s dosud suverénními Pantery.

(0:0,0:1)
Branky a nahrávky: 29. Tomáš Gorný, Vyloučení: 3:3, Využití: 0:0, Diváci: ?
Sestava: Mucha - T. Szmek, J. Juroszek, T.Pieter, M. Pieter, Kupčák, Bocek, Korabík - Szkandera, Prívara, M. Turek - R. Szmek, Sikora, L. Szmek - M. Juroszek, Lýsek, Heczko - Kufa, Plešicčák, P. Turek
 Čtvrtečním střetnutím s Hrádkem, jsme ukončili první polovinu základní části. Tento zápas, by se také dal označit jako zápas o šest bodů. V případě výhry bychom se bodově dotáhli na druhou příčku právě okupovanou Hrádkem. Bohužel se naplnila druhá varianta a po těsné prohře nám Hrádek utekl na rozdíl šesti bodů.
 V zápase excelovali oba gólmani. Šance byly k vidění na obou stranách ovšem góly stále nepřicházely. Ne jinak tomu bylo po výměně stran. Dvakrát uháněl střelec Lýsek k brance hostí, na gólmana si však nepřišel. Oba týmy měly také možnost vyzkoušet si hru v početní převaze. Jedna z nich se nám stala osudná. Po velkém závaru vsítil Hrádek minutu před koncem rozdílový gól, když se vyloučený hráč nestačil vrátit dostatečně včas z trestné lavice do obranného pásma a pomoct ostatním vyčerpaným spoluhráčům dostat kotouč do bezpečí. Bohužel se jednalo o branku rozdílovou a tak jsme smolně prohráli 0:1. Je to určitě škoda, protože nějaký bod jsme si určitě zasloužili.
 Od příštího kola nás čeká jedna změna, celkem zásadní. Jak už jistě víte hrací doba se prodloužila na 2x20minut. S tím se také mírně upravují začátky zápasu. Ten příští hrajeme od 23:30 s HC Buldogs.

(3:1,11:3)
Branky a nahrávky: 3. Slama (Dudkiewicz), 6. Bialonczyk, 7. Dudkiewicz (Maciejczyk), 18. Wrobel (Maciejczyk), 20. Slama(Wrobel),  20. Maciejczyk (Wrobel), 24. Poltorak (Marek), 24. Wojcik (Marek), 25. Maciejczyk, 27. Poltorak (Marek), 28. Dudkiewicz (Slama), 29. Skrobol (Maciejczyk), 29. Wrobel (Maciejczyk), 29. Marek (Poltorak) - 8. Turek M. (Prívara), 18. Szmek R. (Szmer L.), 23. Bocek, 26. Turek M. (Prívara),
Vyloučení: 0:0, Využití: 0:0, Diváci: -
Sestava: Sztefek - T. Szmek, J. Juroszek, T.Pieter, M. Pieter - Szkandera, Prívara, M. Turek - R. Szmek, Sikora, L. Szmek - M. Juroszek, Lýsek, Bocek - Heczko
 Dynamo po slušném úvodu soutěže poprvé pořádně narazilo. Těžký direkt jim udělili polští Panteři. Žádné úvodní oťukávání, ale pěkně zhurta se do sebe pustili oba protivníci. Od prvního buly byl v těšínské hale k vidění útočný hokej. Vstup do utkání se lépe povedl panterům, kteří rychle vedli 3:0. Hráči Mostů bojovali, rvali se o každý kotouč a Pantery dokonce chvíli svírali v jejich obranném pásmu. Z množství šancí se však ujala jen jedna. Poločasové skóre, jsme brali všemi deseti. Panteři měli více ze hry a dostávali se do jasných gólovek. Výbornými zákroky nás držel Roman Sztefek. Ve 23. minutě byl stav ještě 6:3, ovšem to, co se událo v následujících sedmi minutách bylo jen těžko uvěřitelné. Panteři rozebrali Dynamo do poslední součástky a přidávali zdecimovanému a morálně vyčerpanému týmu gól za gólem. Naše hloupé a stále se opakující chyby trestali perfektně secvičenými kombinacemi. Dynamo si odvezlo ohromný výprask. Prohrálo 14:4.

(0:0,2:1)
Branky a nahrávky: 25. Igor Lýsek, 26. Ondřej Szkandera (Miroslav Turek) - 25. Swienczek J. (Trpišovský M.),
Vyloučení: 2:3, Využití: 0:0, Diváci: -
Sestava: Mucha - Korabík, Kupčák, T. Szmek, J. Juroszek, T.Pieter, M. Pieter - Szkandera, Prívara, M. Turek - R. Szmek, Sikora, Heczko - M. Juroszek, Lýsek, Plešivčák - P.Turek
 Po dvou venkovních duelech, jsme nastoupili poprvé jako domácí. Soupeřem nám byli Technici ze Stříteže.
 Začíná to být už naším zvykem, že začneme pořádně hrát až po inkasování branky. V prvním zápase s Buldogy jsme obraceli nepříznivý stav, v zápase s Kozubovou (když pominu druhou půli) jsme dokázali vyrovnat. Nejinak  tomu bylo se Stříteží.
 V první půli byly k vidění šance na té či oné straně, ovšem na gólmany si nikdo nepřišel. I po výměně stran se hrála naprosto vyrovnaná partie. Už to skoro vypadalo že zápas dojde do prodloužení za stavu 0:0. Pak ale následovaly tři střídání, v kterých padly všechny tři góly. Ve 25. minutě Technici potrestali naši chybu, když jsme si špatně rozdělili hráče v obranném pásmu a osamocený střelec hostí otevřel skóre - 0:1. Zdá se že tento gól nás opět nabudil, jelikož v té samé minutě srovnal stav svým čtvrtým gólem Igor Lýsek 1:1. A za čtyřicet vteřin jsme šli do vedení, kdy po kombinaci v útočném pásmu nejprve Miroslav Turek napálil kotouč do břevna, ten se odrazil do brankoviště, kde prokázal důraz Ondřej Szkandera a dostrkal puk do sítě 2:1. Výsledek jsme si už pohlídali a připsali si tak druhé veledůležité vítězství.
 V příštím zápase nás čeká zatím suverénně hrající mužstvo – HC Pantery. Jejich výsledky nahánějí hrůzu. V prvním kole zametli s Kozubovou 6:1, v druhém s Hrádkem 7:4 a ve třetím deklasovali Buldogy 10:2. Jejich útočná síla je opravdu obdivuhodná. Čeká nás tak pravděpodobně nejtěžší zápas první poloviny základní části. Zápas začíná ve 20:30.

(1:1,4:0)
Branky a nahrávky: 3. Kowala (Di-Giusto), 18. Kowala (Lisztwan), 22. Kostka (Lisztwan), 25. Lisztwan (Heczko), 26. Kostka (Mechel) - 11. Igor Lýsek.
Vyloučení: 2:1, Využití: 1:0, Diváci: 32
Sestava: Mucha - Korabík, Kupčák, T. Szmek, T.Pieter, Bocek, M. Pieter - R. Szmek, L.Szmek, Sikora - Szkandera, Prívara, Heczko - M. Juroszek, Lýsek, J. Juroszek - P.Turek
 S úderem dvacáté třetí hodiny jsme začali kroužit po ledě na zimním stadiónu v Českém Těšíně, kde jsme nastoupili k zápasu druhého kola ligy. Soupeřem nám byl tým HC Kozubová.
 Do zápasu jsme vstoupili velice nešťastně. Už po čtyřiceti vteřinách hry jsme šli do čtyřech. Za katrem odpykával trest Petr Bocek. Celé dvě minuty tam však neodseděl, jelikož Kozubová dokázala početní převahu využít a šla tak do vedení hned v úvodu utkání. Hra pak byla celkem vyrovnaná, šance byly k vidění na obou stranách. Jednu z nich využil Igor Lýsek, když perfektním blafákem srovnal na 1:1.
 Špatně jsme vstoupili i do druhé patnáctiminutovky. Opět jsme dostali rychlý gól, a vzápětí další po individuální chybě v obraně. Pak se nám naskytla komfortní situace, kdy jsme dostali možnost hrát v početní převaze 5 na 3 a to téměř minutu. Mohli jsme tedy snížit na rozdíl jednoho gólu. Ovšem počínání si při této výhodě bylo z naši strany doslova katastrofální. Ne že jsme gólmana domácích neohrozili ani jedním střeleckým pokusem, my jsme se nedostali ani do útočné třetiny. Domácí nás za to nemilosrdně ztrestali a přibalili nám na cestu ještě dva kousky. Druhý poločas jsme prohráli 4:0! “Nejvíce mě mrzí přístup hráčů v druhé polovině zápasu, chyběla bojovnost, nasazení, žádná disciplína, každý si jezdil kde chtěl“ hodnotil GM Martin Juroszek. “Jestli chceme hrát takový hokej i proti Střítěži, nemáme šanci. Každý by měl začít od sebe“ neváhá pálit ostrými. “Musíme se vrátit k poctivé, důrazné hře a taky by to chtělo aby se probudili střelci. Kromě Igora nedal ještě nikdo ani gól. Jestli to splníme můžeme uspět“ uzavírá.

(1:0,0:2)
Branky a nahrávky: 11. Jakub Gryc - 25. Igor Lýsek (Tomáš Pieter), 27. Igor Lýsek (Tomáš Szmek). Vyloučení: 4:0, Využití: 0:2, Diváci: 32
Sestava: Mucha - Korabík, Kupčák, J. Juroszek, T.Pieter, Bocek, M. Pieter - R. Szmek, L.Szmek, Sikora - M. Turek, Prívara, Szkandera - M. Juroszek, Lýsek, T. Szmek - Heczko, P.Turek
 Datum 14.10.2010 se zapíše do historie, jako první hrací den nové hokejové soutěže – BAHL. V prvním kole jsme narazili na dobře známé Buldogy, se kterými jsme se dvakrát utkali v přípravě.
 Do zápasu vstoupili lépe Buldoci. Byli aktivnější, měli určité šance, se kterými si však Roman Mucha poradil. My jsme hráli opatrně, abychom neudělali nějakou zbytečnou chybu. V 11. minutě Buldoci otevřeli skóre po závaru před brankou, kde se povedlo domácímu útočníkovi dostrkat kotouč až do sítě - 1:0. Ještě v první půli jsme měli dvě obrovské šance, které však zůstaly nevyužity. Druhá půle se odehrávala povětšinou před gólmanem Buldogů. Vytvořili jsme si velký tlak, který byl ještě podpořen několika přesilovkami. Ale gól ne a ne vstřelit. Ve dvacáté minutě už jsme se radovali, ovšem předčasně, jelikož rozhodčí ztratil kotouč z dohledu a bylo pískáno ještě před vstřelením branky. Tolik očekávaný gól přišel až při přesilovce ve 25 minutě, kdy Igor Lýsek tečoval projektil Tomáše Pietra mimo dosah gólmana – 1:1. To ale nebylo vše, o dvě minuty později rovněž v početní převaze po nezištné přihrávce Tomáše Szmeka neomylně zakončoval střelec večera Igor Lýsek 1:2. A přišly i další šance. Ty však zůstaly nevyužity. Buldoci, se v závěru mocně tlačili do útoku. Vzali si oddechový čas, odvolali gólmana, ale nebylo jim to nic platné. První ostrý zápas jsme zvládli po velmi bojovném výkonu. Příští týden hrajeme s Kozubovou od 23:00