- obrázek

- obrázek

Něco z historie...
Jsme hokejový oddíl z Mostů u Jablunkova. Náš tým tvoří převážně odchovanci rybníku Kovjor a Čambarňa. Tyto dvě, dnes už bývalé hokejové základny, produkovaly řadu kvalitních hokejistů. Někteří z nich dnes nastupují za Dynamo. Po zániku Kovjoru, se na pár let torzo mladých hráčů přesunulo zdokonalovat své dovednosti na Mušorku.
  V roce 2006 jsme začali chodit pravidelně na stadión do Českého Těšína. Od té doby se v mužstvu vystřídala celá řada hráčů. V posledních dvou letech se však sestava stabilizovala. Založili webové stránky a změnili název na HC Dynamo Mosty.
  V roce 2009 jsme odehráli celkem 33 zápasů včetně turnaje Kozubová Cup, ve kterém jsme se skončili na čtvrtém místě.
  Velkým průlomem byla sezóna 2010/11. Vstoupili jsme do nově vzniklé amatérské ligy - BAHL. Tuto soutěž, hrálo celkem šest týmů. Náš cíl, byl skončit do čtvtého místa. Během základní části jsme tuto pozici skutečně opanovali, ovšem v posledním kole jsme o ní přišli a základní část ukončili na pátém místě. V předkole play off jsme narazili na silný Hrádek, který nás vyřadil 2:0 na zápasy a poslal nás tak do boje o konečné páté místo. V této sérii jsme se střetli s HC Buldogs. Zápasy to byly vyrovnané a o vítězi ve třetím klání musely rozhodnout až nájezdy. V těch nás Buldoci předčili a celkově tak ovládli sérii 2:1. V prvním ročníku BAHL jsme tedy obsadili poslení šesté místo.
Po této zpackané sezóně a posledním šestém místě, mělo Dynamo za cíl opustit tuto nelichotivou pozici a vydobýt si větší respekt jak u soupeřů tak u široké veřejnosti. To se snad do jisté míry podařilo. Dynamo předvádělo od začátku ročníku mnohem kvalitnější výkony a dalo zapomenout na loňské chaotické, místy až komické vystupování.Před zahájením ročníku doznal kádr dvou změn. Tým opustil robustní zadák David Kupčák, naopak novou akvizicí se stal Roman Puczok. Ten se ve své první sezóně uvedl parádně, a s devatenácti body (11+8) vyhrál týmové kanadské bodování o bod před loňským vítězem a letošním střeleckým postrachem play-off Igorem Lýskem (14+4). V brance doslova exceloval Roman Mucha a vysloužil si dokonce ocenění nejlepšího brankáře ligy.Co se výsledků týče dokázali jsme eliminovat dvouciferná čísla u počtu obdržených gólů. V základní části byla naše“největší“ prohra o tři góly (0:3 a 2:5). V základní části jsme skončili na šestém místě, s celkovým počtem sedmnácti bodů.V prvním kole play-off nás čekal třetí tým základní časti HC Pantery. Polské šelmy vstupovaly do úvodního zápasu bez tří suspendovaných hráčů. Dynamo tento duel ovládlo a zvítězili 6:2. Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější, ovšem i v tomto bylo úspěšnější Dynamo a po vítězství 5:4 postoupilo do semifinále. Tam narazilo na důrazné Střítežské Techniky. Série byla velmi vyrovnaná. V prvním zápase zvítězili Technici těsně fotbalovým výsledkem 1:0. V druhém se naopak radovalo Dynamo a po výhře 3:1 srovnalo krok. Rozhodnout tedy musel až třetí zápas, v němž byli šťastnější Střítežští, zvítězili 3:2 a postoupili do finále.Mosty čekal zápas o bronz s vítězem základní části Hrádkem. Ten se odehrál v třinecké Werk Aréně. Od začátku ale jako by Dynamo nebylo ve své kůži. Nicméně po dvou třetinách prohrávalo 2:3 a stále bylo na dostřel. Ve třetí třetině ovšem nastal kolaps, který dal vzpomenout na minulou sezónu, jak herně tak i výsledkově. Hrádek nakonec před početnou enklávou fanoušků zvítězil 7:2 a slavil bronz. Na Dynamo zůstala bramborová. Roman Mucha to v FM Deníku hodnotil takto: “Teď jsme zklamaní, protože rozhodující střetnutí play-off nám vůbec nevyšlo. Až smutek odezní, uvědomíme si, že i nevděčnéčtvrté místo má svou cenu. Ve vyrovnané soutěži je to dobrý výsledek, vždyť vloni jsme skončili poslední.“ Nezbývá než mu dát za pravdu. Máme za sebou kvalitní sezónu herní progres byl zřejmý, teď jen neusnout na vavřínech a pokračovat v dobře zvolené cestě. Ročník jsme ukončili tak jak se sluší a patří na tradičním “Zakončení“, tentokrát v Mostech v motorestu u Taufrů. Závěrem bych chtěl poděkovat všem naším sponzorům a fanouškům za podporu.

Oficiální název klubu: HC Dynamo Mosty
Stadion:
 Zimní stadión Český Těšín 
Adresa:
Svojsíkova 833, 737 01 Český Těšín
Generální manažer:
Martin Juroszek
Místopředseda klubu: Ladislav Szmek
Trenér:
Petr Bocek
Kapitán:
Michal Pieter
Asistenti:
Martin Juroszek a Petr Prívara

Klubové barvy:
černá a červená
Dresy:
černé
Klub založen:
2006
Největší úspěchy:
-
Kdy hrajeme:
od září do dubna, každou neděli v 19:00
Změny nazvu:
 
 2006 - 2008 Mosty
                       2008 HC Dynamo Mosty

HTML Barvy

HC DYNAMO MOSTY, 2009 © by Peťan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one