HC Czarne Pantery - HC Dynamo Mosty
stav serie: 0:1
2:6
               (1:1,1:4,0:1)
Branky a nahrávky: 12. Czubiński, 14. Czamecki (T. Lipka) - 11. Korabík (Prívara), 18. T. Szmek (Prívara), 19. Lýsek (Szkandera), 21. Bocek (R. Szmek), 25. Szkandera (Puczok), 28. Lýsek (Sikora); Vyloučení: 4:2 navíc Wójcik 10 min, Využití: 1:1, Zásahy brankářů: 19:16
Sestava: Mucha - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek - Szkandera, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka - J. Juroszek
Reportáž k utkání:

Tak je to konečně tady! Tolik očekávané play-off BAHL, mělo na programu svůj první hrací den. V úvodním zápase se představili hráči Panterů a Dynama Mosty. Začátek zápasu byl lehce nervózní, dlouho nebyla k vidění pořádná šance. Bezbrankový stav protrhl v jedenácté minutě obránce Dynama Jaroslav Korabík, když si sjel na přihrávku mezi kruhy a prostřelil brankáře Panterů 0:1. Ti přišli s odpovědí takřka vzápětí  a po osmnácti vteřinách byl stav opět nerozhodný. Zdánlivě nenápadné nahození Czubińskiho skončilo v síti 1:1. Mosty měly do konce první periody územní převahu, nicméně nedokázalo se dostat k výraznějšímu ohrožení branky. Na konci první třetiny obdrželo Dynamo trest za zdržování hry. Panteři tedy vstupovali do druhé třetiny v početní výhodě, a tu dokázali bleskurychle využít. Po devíti vteřinách přesně zacílil Czamecki 2:1. Dynamu se podařilo vyrovnat v osmnácté minutě. Po rychlé kombinaci v útočném pásmu trefil neomylně sít za gólmanem Ślonkou, Tomáš Szmek 2:2. O necelou minutu později strhnul stav na stranu Dynama střelou z besprostřední blízkosti Igor Lýsek 2:3. V jednadvacáté minutě využilo Dynamo početní převahu. Petr Bocek prostřelil od modré vše co mu stálo v cestě 2:4. O čtyři minuty později už to bylo dokonce 2:5. Forvard Szkandera se ocitl zcela sám před gólmanem Ślonkou a střelou mezi betony zvýšil rozdíl ve skóre. Šestý gól vstřelil opět Igor Lýsek, chytrou střelou po ledě a vystavil tak razítko k úvodnímu střetnutí čvrtfinále. Dynamo se tak ujalo vedení v sérii 1:0, nicméně do sestavy Panteů se v příštím zápase vráti trio suspendovaných hráčů. Tato séri tedy ještě bude hodně napínavá.

Ostatní výsledky čtvrtfinále:
HC Hrádek - HC Buldogs 4:2 (stav série: 1:0)
HC Torpedo Havířov - HC Kozubová  0:2 (stav série: 0:1)
HC Monsters - HC Technici Střítež 2:3 (stav série: 0:1)
Videoreportáž: zde
Fotografie: zde

Ve čtvrtfinále play-off budou našim soupeřem HC Pantery. Je to soupeř, kterého jsme v dosavadních pěti zápasech nedokázali překonat. Letos jsme k tomu byli 2x velmi blízko, ovšem ani v jednom případě se nám zápas nepovedlo dotáhnou do vítězného konce. V prvním jsme podlehli po totálním kolapsu v závěru 2:5 v druhém po nájezdech 4:5. Jakou máme tedy šanci uspět? Myslím, že se bude jednat o sérii vyrovnanou, tradičně s výbornou kulisou polských fans. Hrát do karet nám můžou disciplinární tresty hned čtyř hráču Pantery. Dokonce dva zápasy stop dostal Marcin SŁAMA - nejproduktivnější hráč Panterů (14+6), dále stop na první zápas dostali Artur Janik (3+0), Zbigniew PÓŁTORAK (8+4) a Robert Marek (4+5). Co se kanadských bodů týče, jejich nejlepší hráči. Myslím, že šance na postup jsou 50:50.

V další sérií, se potká vítěz základní části HC Hrádek s posledním týmem tabulky HC Buldogs. V základní části zvítězil Hrádek 5:1 a 5:0 a loňský vítěz ligy končit ve čtvrtfinále rozhodně nehodlá. Šance na postup 85:15 pro Hrádek.

V ZČ druhé, havířovské Torpedo narazí na trochu překvapivě až sedmou Kuzubovou. Havířov je mírný favorit této série, ovšem pozor na Kozubovou, která prohrála v ZČ hned 5x pouze o gól. V tabulce mohla tedy být výše. Šance na postup 60:40 pro Havířov.

No a konečně v poslední sérii se utkají Technici Střítež s Ostravským týmem HC Mosters. Tato série je velmi nečitelná jelikož mužstva skončily v ZČ hned vedle sebe. Výhodou Mosters může být fakt, že v týmu Stříteže budou chybět suspendovaní hráči, za šarvátku s polskými Pantery. Šance na postup 50:50.

korekce pravidel pro play-off naleznete zde

Základní část v číslech - obrázek

V čtrnácti odehraných zápasech, jsme vstřelili celkem 36 branek, což činí průměr 2,57 gólu na zápas. Celkem jsme na brankáře soupeře vystřelili 295krát. To znamená, že každá osmá střela skončí v brance. HC Dynamo celkem vyprodukovalo 64 kanadských bodů (36+28). Nejvíce se v této činnosti činil novic týmu Roman Puczok, za deset branek a čtyři asistence. Inkasovali jsme 44 gólů. V 11 případech nastoupil do branky Roman Mucha s úspěšností 85,79% zákroků a s průměrem 2,60 gólu na zápas. Roman Sztefek ve třech případech (79,69% a 3,25).

Jak jistě víme, je potřeba zapracovat na přesilovkách. Možnost hrát v početní výhodě jsme měli hned v 46 případech. Využili jsme šest z nich, což dává číslo 13,04%. V oslabení si vedeme slušně. Hráli jsme 27 oslabení a nich inkasovali pouze 3x (úspěšnost oslabení 88,88%). Příjemná změna oproti loňské sezóně.

14.kolo BAHL, 22.12.2011, hala Český Těšín
  HC Dynamo Mosty - HC Monsters Ostrava
1:2
               (0:1,1:0,0:1)
Branky a nahrávky: 23. Szmek L. (Prívara) - 8. Koláček (Badan), 29. Badan (Botur R.), Vyloučení: 1:1, Využití: 0:0, Zásahy brankářů: 16:13
Sestava: Sztefek - T. Szmek, J. Juroszek, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek - Szkandera, Lýsek, Plešivčák - Kufa, M. Turek, Czeczotka
Po vypjatém střetnutí mezi Stříteží a Pantery, na led vyjeli ke třetímu zápasu večera hráči Dynama a Monsters. V případě výhry Mostů v základní hrací době, by si obě mužstva prohodila místa v tabulce a tím i stanovila konečné pořadí těchto týmů po základní části.
 Dynamo vstoupilo do utkání velmi aktivně a zasypalo sprškou střel brankáře Monsters, chytajícího ve velké pohodě. Šance měli i hosté a jednu z nich dokázali zužitkovat. Po první třetině tak vedli Ostravané 1:0. V druhé třetině byl k vidění obdobný hokej. Dynamu se podařilo vyrovnat, když po závaru před brankou, dokázal přesně zacílil Ladislav Szmek – 1:1. Ve třetí třetině Monsteři opět odskočili, navíc trefili po samostatném úniku tyčku. Mosty se snažily odpovědět, ve vlastním oslabení dokonce dokázal Radim Szmek dorazit kotouč za v tu chvíli dezorientovaného brankáře Monsters, při zakončení si však pomohl faulem. Poslední minutu to Dynamo zkoušelo v šesti, gól se jim ale vsítit nepodařilo a tak tři body berou hráči HC Monsters, za výhru 2:1. Ty čekají ve čtvrtfinále Technici ze Stříteže, Dynamo změří síly s polským celkem Panterů.
               (2:0,2:0,0:0)
Branky a nahrávky: 9. Pieter (Prívara), 11. Puczok (Lysek), 16. Prívara, 22. Bocek (Szmek L.); Vyloučení: 4:4, Využití: 1:0, Zásahy brankářů: 22:12
Sestava: Mucha - T. Szmek, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek - Szkandera, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka
V prvním zápase se Střiteží, jsme byli velice vyrovnaným soupeřem, možná i malinko lepším. Nepodařilo se nám ale vstřelit branku, byť jsme k tomu měli velké šance, které ovšem dokonce 3x skončili na tyči. Střitěž pak dala 2 góly, třetí přidala do prázdné branky a vyhrála. Náš druhý letošní zápas byl jeho věrnou kopií. Tentokrát se šťastným koncem pro nás. V tomto zápase jsme nebyli lepší, i když jsme ho vyhráli celkem jasně 4:0. Velkou zásluhu na to měl brankář Roman Mucha, který byl za svůj výkon a první letošní nulu odměněn titulem Hráč kola. Celkem pochytal 22 střel. Našich 12 střel stačilo na vstřelení čtyř branek. Odveta nám tedy vyšla na výbornou a zajistili jsme si tak minimálně šesté místo po skončení základní části.
               (0:1,3:2,1:1)
Branky a nahrávky: 16. Smek L. (Szmek R.), 20. Puczok, 25. Szkandera (Puczok), 36. Czeczotka (Bocek) - 5. Poltorak, 16. Robert ,22. Czubinski (Slama), 37. Slama (Chrapek), SN. Slama; Vyloučení: 2:5, Využití: 1:0, Zásahy brankářů: 13:23
Sestava: Mucha - T. Szmek, J. Juroszek, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek - Szkandera, Lýsek, Puczok - Kufa, Czeczotka, M. Turek - P. Turek
Reportáž k utkání

V úvodním zápase dvanáctého kola, přivítali hráči Mostů polský celek HC Pantery. Od samého začátku byl k vidění útočný hokej s šancemi na obou stranách. Více ze hry měli hráči Dynama, nicméně skóre otevřeli Panteři. Po velkém závaru před brankou se zdálo, že je puk bezpečně pod gólmanem Muchou. Rozhodčí ovšem hru nepřerušil, jelikož viděl kotouč volně v brankovišti. Jako druhý si této skutečnosti všiml hráč Panteru a puk dostrkal do sítě 0:1. V druhé třetině se začaly Mosty také prosazovat gólově. Rázem Dynamo vedlo 2:1. Panteři ale dokázali rychle odpovědět a stav opět srovnat. Do třetí třetiny nastupovaly celky za stavu 3:3. Tři minuty před koncem se vedení ujalo Dynamo. Už to skoro vypadalo, že si výhru bezpečně pohlídají. Mostečtí však nabídli svému protivníkovi luxus v podobě přesilové hry, s kterou si poradili hosté na výbornou. A bylo opět srovnáno. Rozhodnout tedy musely samostatné nájezdy. V nich potvrdilo Dynamo svoji tristní bilanci. Bod navíc tedy bere celek Pantery, po výhře 5:4.

(2:1,0:0,0:1)
Branky a nahrávky: 5. Lýsek (Bocek), 11. Puczok - 3. Juroš J., 34. Juroš J., SN. Vanda, Vyloučení: 2:3, Využití: 0:0, Zásahy brankářů: 9:19
Sestava: Sztefek - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek - J. Juroszek, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka

V 11. kole nás čekal oblíbený soupeř – tým HC Buldogs. Oblíbený z toho pohledu, že jsme s nimi v základní části jak v minulém, tak v letošním ročníku neztratili ani bod. Skóre zápasu otevřeli již ve třetí minutě Buldoci - 0:1. Do přestávky se nám však podařilo stav zvrátit na svou stranu. V páté minutě vyrovnal Igor Lýsek, v jedenácté přidal druhou branku Roman Puczok. Po první třetině jsme vedli 2:1. Další průběh zápasu se nesl v rytmu spalování šancí na straně Dynama. Buldokům se podařilo vyrovnat z ojedinělé šance, pět minut před koncem. V závěru si vytvořilo Dynamo obrovský tlak, který byl vteřinu před koncem zápasu korunován gólem, který byl k nemilému překvapení neuznán s odůvodněním, že byla branka dosažena až po zaznění sirény. (Což je nesmysl, jelikož v momentě, kdy se puk třepal v síti, časomíra ukazovala 12:59. Naprosto zřejmý gól po utkání potvrdili i očití svědkové. Je dávno po utkání, i kdybychom dokázali zvítězit, nic by se nakonec v tabulce nezměnilo, nicméně jsme chtěli uvést situaci na pravou míru.) Rozhodnout tedy musel nájezd, v něm byli lepší Buldoci. Připisují si tak výhru 3:2 po SN.

(0:2,1:2,0:0)
Branky a nahrávky: 25. Puczok - 3. Janoš (Burdík), 10. Burdík (Janoš), 23. Štěbra (Kantor), 25. Kantor(Janoš) Vyloučení: 3:7, Využití: 0:1, Zásahy brankářů: 17:17
Sestava: Mucha - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - Prívara, L. Szmek, R. Szmek - Szkandera, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka - P. Turek
 V rámci desátého kola, proti sobě nastoupila mužstva Mostů a Havířova. Na první branku se nečekalo dlouho. Skóre otevřeli hráči Torpeda již po sto třiceti vteřinách hry. V desáté minutě, přidal Havířov další gól. Zdánlivě nevinné nahození z rohu do brankoviště, skončilo v síťi. Ještě v první třetině mělo Dynamo dokonce dvakrát možnost hrát v početní výhodě 5:3. Naložilo s ní však velmi chatrně. Zápas se hrál vcelku vyrovnaný, nicméně v některých aspektech hry byli Havířovští jasně lepší. Jedním z nich, bylo proměňování šancí. V této činnosti, byli hráči Dynama hodně jaloví, naopak Torpédo mířilo přesně. Těsně před koncem druhé třetiny, se však podařilo pro Mosty vykřesat jiskřičku naděje. Snížení na 1:4, jim však nebylo nic platné. Do konce už žádný gól nepadl, a tak si Torpedo připsalo zaslouženou výhru.

(1:0,2:0,2:1)
Branky a nahrávky: 12. Juroszek J (Szmek R), 21. Lysek (Pieter T), 24. Puczok (Lysek), 29. Puczok (Juroszek J.), 39. Puczok (Lysek) - 29. Branczyk (Pav M.), Vyloučení: 3:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Zásahy brankářů: 22:26
Sestava: Mucha - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - Prívara, L. Szmek, R. Szmek - J. Juroszek, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka - Heczko
V devátém kole nás čekal tvrdý oříšek. Loňský mistr a letošní suverén – HC Hrádek. Jejich dosavadní statistiky budily respekt. V osmí zápasech sedmkrát vyhráli a prohráli pouze jednou, po nájezdech s Torpedem Havířov.
Do utkání jsme vstoupili nebojácně. Branku Hrádku jsme ostřelovali takřka ze všech pozic, hosté odpověděli podobnou mincí. Na první branku se čekalo do dvanácté minuty, kdy se dokázal prosadit Jarda Juroszek – 1:0. I druhá třetina se nesla v podobném duchu. Hosté nebezpečně dotírali na gólmana Muchu, ten však tasil brilantní zákroky jako králíky z klobouku. Ve 21. minutě zvýšil Igor Lýsek na 2:0 a další tři minuty Roman Puczok dokonce na 3:0. Hrádek dokázal odpovědět jednou, deset minut před koncem, při naší přesilovce snížil Braczyk na 3:1. Ovšem ihned po vhazování, pár vteřin po inkasování gólu, dokázal vrátit tříbrankový náskok pro Dynamo Roman Puczok, když po zaváhání gólmana doklepl kotouč do odkryté branky. 4:1. Následovala ale pasáž s vylučováním. Hrádek měl zhruba minutu a pul dlouhou přesilovku 5:3, na gólmana Muchu si však nepřišli. V poslední minutě zápasu zpečetil výhru Dynama svým třetím gólem  – Roman Puczok. Vítězství 5:1 je skvělé, v tabulce jsme stále na šestém místě, ovšem na třetí ztrácíme pouze 3 body.

(0:1,1:0,1:2)
Branky a nahrávky: 24. Szotkowski T. (Mechel), 35. Fajkoš (Kostka) - 11. Lysek (Bocek), 28. Puczok (Lysek), 32. Turek M. (Czeczotka), Vyloučení: 4:2, Využití: 0:0, Zásahy brankářů: 19:13
Sestava: Mucha - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek - M. Juroszek, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka