4.kolo BAHL, 11.10.2012, hala Český Těšín
  HC Hrádek - HC Dynamo Mosty

2:4
         (0:3,1:1,1:0)
Branky a nahrávky: 23. Walach (Drapa), 34. Drapa (Branczyk) - 3. M. Turek (Czeczotka), 8. Lýsek (Kufa), 10. Czeczotka (Kufa), 37. Kufa; Vyloučení: 4:1, Využití: 0:1, Zásahy brankářů: 15:10
Sestava: Mucha -  Sikora, Bocek, M. Pieter, T. Pieter, T. Szmek, Korabík - Heczko, Lýsek, Prívara - Puczok, L. Szmek, R. Szmek - Kufa, M. Turek, Czeczotka
                    (0:1,0:1,2:1)
Branky a nahrávky: 28. Bocek (M. Pieter), 38. T. Szmek (Korabík) - 11. Karch (Heczko), 19. Lubojacki  (Mechel), 31. Heczko (Karch)
 Vyloučení: 0:2, Využití: 0:1, Zásahy brankářů: 23:18
Sestava: Mucha - Bocek, T.Pieter, M. Pieter, Korabík - P. Turek, Lýsek, Prívara  - Sikora, L. Szmek, T. Szmek -

(1:0,0:0,1:0)
Branky a nahrávky: 6. Burdík (Ručil), 30. Sobotka; Vyloučení: 3:1, Využití: 0:0, Zásahy brankářů: 15:22
Sestava: Mucha - T. Szmek, Korabík, T. Pieter, M. Pieter - P. Turek, Lýsek, Prívara - J. Juroszek, L. Szmek, Sikora - Kufa, M. Turek, Czeczotka

(0:2,1:4,0:1)

Branky a nahrávky: 23. Marthaus (Mašlar) - 2. Kufa (M. Pieter), 4. R. Szmek (L. Szmek), 16. M. Juroszek (Lýsek), 19. Lýsek, 22. Prívara (Lýsek), 25. Puczok (T. Szmek), 39. Prívara (Lýsek); Vyloučení: 3:2, Využití: 1:2, Zásahy brankářů: 9:24
Sestava: Mucha -  J. Juroszek, Bocek, M. Pieter, T. Pieter, T. Szmek, Korabík - M. Juroszek, Lýsek, Prívara - Puczok, L. Szmek, R. Szmek - Kufa, M. Turek, Czeczotka - P. Turek
Reportáž k utkání:
V zahajovacím zápase, již třetího ročníku BAHL, čekal Dynamo novic soutěže Imperators Třinec. Oproti minulým létům, jsme měli poněkud dietnější přípravu, pouze s jedním přátelským utkáním. Před prvním zápasem se tak vznášel otazník formy Dynama. Veškeré úvahy však vzaly za své. Již ve druhé minutě Michal Pieter nahodil puk před branku, kde si sjel forvard Kufa, položil si gólmana a neomylně zavěsil 0:1. O dvě minuty pozděli, pálil od hrazení Ladislav Szmek, jeho projektil ještě tečoval jeho jmenovec Radim, a rázem to bylo o branky dvě 0:2. Po výměně stran, v šestnácté minutě doklepl do sítě střelu Lýska Martin Juroszek 0:3. V devatenácté minutě vybruslil šutér Lýsek z pravého kruhu, osamocen před brankářem hostí zamíchal s pukem a poslal jej bezpečně pod víko 0:4. V minutě dvacáté druhé, byl už rozdíl skoré pětibrankový. Igor Lýsek přihrával Prívarovi před prázdnou bránu, ten měl už snadný úkol 0:5. O minutu později ovšem udeřili Imperátoři. Početní převahu jednoho muže v poli zužitkoval Marthaus přesně mířenou ranou k tyči 1:5. Jakékoliv úvahy na zvrat rázně utnul Roman Puczok. Tvrdou střelu Tomáše Szmeka, tečoval mino dosah třineckého brankáře1:6. Třetí třetina se více méně dohrávala, ovšem Imperátoři si vytvořili několik nebezpečných šancí, se všemi si ovšem gólman Mucha poradil. V poslední minutě stvrdil vítězství ranou o tyč Prívara. Dynamo tedy porazilo třinecké Imperatory 7:1 a v tabulce je po prvním kole na prvním místě.
Petr Prívara
 Ostatní výsledky 1.kola:
HC Torpedo Havířov - HC Kozubová 2:5
HC Czarne Pantery - HC Technici Střitež 4:3 sn.
HC Hrádek - HC Monsters Ostrava 5:3

Sezóna 2011/2012 je dávno minulostí, na řadě je bilancování. Po loňské zpackané sezóně a posledním šestém místě, mělo Dynamo za cíl opustit tuto nelichotivou pozici a vydobýt si větší respekt jak u soupeřů tak u široké veřejnosti. To se snad do jisté míry podařilo. Dynamo předvádělo od začátku ročníku mnohem kvalitnější výkony a dalo zapomenout na loňské chaotické, místy až komické vystupování.

Před zahájením ročníku doznal kádr dvou změn. Tým opustil robustní zadák David Kupčák, naopak novou akvizicí se stal Roman Puczok. Ten se ve své první sezóně uvedl parádně, a s devatenácti body (11+8) vyhrál týmové kanadské bodování o bod před loňským vítězem a letošním střeleckým postrachem play-off Igorem Lýskem (14+4). V brance doslova exceloval Roman Mucha a vysloužil si dokonce ocenění nejlepšího brankáře ligy.

Odehrané zápasy

Co se výsledků týče dokázali jsme eliminovat dvouciferná čísla u počtu obdržených gólů. V základní části byla naše“největší“ prohra o tři góly (0:3 a 2:5). V základní části jsme skončili na šestém místě, s celkovým počtem sedmnácti bodů.

V prvním kole play-off nás čekal třetí tým základní časti HC Pantery. Polské šelmy vstupovaly do úvodního zápasu bez tří suspendovaných hráčů. Dynamo tento duel ovládlo a zvítězili 6:2. Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější, ovšem i v tomto bylo úspěšnější Dynamo a po vítězství 5:4 postoupilo do semifinále. Tam narazilo na důrazné Střítežské Techniky. Série byla velmi vyrovnaná. V prvním zápase zvítězili Technici těsně fotbalovým výsledkem 1:0. V druhém se naopak radovalo Dynamo a po výhře 3:1 srovnalo krok. Rozhodnout tedy musel až třetí zápas, v němž byli šťastnější Střítežští, zvítězili 3:2 a postoupili do finále.

8

Mosty čekal zápas o bronz s vítězem základní části Hrádkem. Ten se odehrál v třinecké Werk Aréně. Od začátku ale jako by Dynamo nebylo ve své kůži. Nicméně po dvou třetinách prohrávalo 2:3 a stále bylo na dostřel. Ve třetí třetině ovšem nastal kolaps, který dal vzpomenout na minulou sezónu, jak herně tak i výsledkově. Hrádek nakonec před početnou enklávou fanoušků zvítězil 7:2 a slavil bronz. Na Dynamo zůstala bramborová. Roman Mucha to v FM Deníku hodnotil takto: “Teď jsme zklamaní, protože rozhodující střetnutí play-off nám vůbec nevyšlo. Až smutek odezní, uvědomíme si, že i nevděčnéčtvrté místo má svou cenu. Ve vyrovnané soutěži je to dobrý výsledek, vždyť vloni jsme skončili poslední.“ Nezbývá než mu dát za pravdu. Máme za sebou kvalitní sezónu herní progres byl zřejmý, teď jen neusnout na vavřínech a pokračovat v dobře zvolené cestě. Ročník jsme ukončili tak jak se sluší a patří na tradičním “Zakončení“, tentokrát v Mostech v motorestu u Taufrů. Závěrem bych chtěl poděkovat všem naším sponzorům a fanouškům za podporu.

Zápas o třetí místo, 26.2.2012, Werk Aréna, Třinec
  HC Hrádek- HC Dynamo Mosty
7:2
               (1:1,2:1,4:0)
Branky a nahrávky: 14. M. Pav (Drapa), 17. M. Pav (Dorda), 23. Branczyk (Drapa), 31. Szlauer (J. Pav), 33. Gorny (J. Pav), 35. Branczyk (Drapa), 45. J. Pav (Gorny)  - 12. P. Bocek, 26. Lýsek (Puczok); Vyloučení: 4:2 navíc Dorda (HRA) 10min, Využití: 1:0, Zásahy brankářů: 26:29 (1.tř: 8:7, 2.tř: 13:4, 3.tř: 5:18)
Sestava: Mucha - T. Szmek, J. Juroszek, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek -Szkandera, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka

Třinec – Vítězství v letošním ročníku Beskydské amatérské hokejové ligy (BAHL) slaví hokejisté Stříteže, kteří ve finálovém duelu pokořili 4:1 Kozubovou.
  Obhájce loňského prvenství z Hrádku se musí spokojit s bronzem, v utkání zklamaných deklasoval 7:2 Dynamo Mosty.
  Letošní a loňský vítěz základní části BAHL si pohár pro vítěze a putovní pohár nepotěžkal. Před rokem byla nejlepším týmem v první fázi soutěže Kozubová, nakonec skončila čtvrtá. Letos základní část suverénně vyhrál Hrádek, ale ve vyřazovacích bitvách do pomyslného cíle nedospěl.
 „Troufám si tvrdit, že herně jsme na tom nejlépe ze všech týmů. Ostatně, potvrdili jsme to vítězstvím v základní fázi soutěže. Play-off bylo v našem podání špatné,“ posteskl si kapitán Hrádku Michal Szlaur a vysvětlil, proč jeho celek v play-off utrpěl kontumační prohru: „Na soupisce jsme měli dva brankáře. Prohráli jsme kontumačně proto, že jsme v daném utkání postavili dvojku, která v základní části neodchytala předem daný počet čtyř zápasů. Bylo to docela podivné rozhodnutí, tím spíše, že se nejednalo o hráče do pole, ale o gólmana.“ Po loňském zlatu hokejisté HC Hrádek letos získali bronz.

Po třetím místě v třinecké werk aréně sahali hráči mosteckého Dynama. V zápase o třetí místo nakonec museli skousnout drtivou porážku. „Teď jsme zklamaní, protože rozhodující střetnutí play-off nám vůbec nevyšlo. Až smutek odezní, uvědomíme si, že i nevděčné čtvrté místo má svou cenu.  Ve vyrovnané soutěži je to dobrý výsledek, vždyť vloni jsme skončili poslední,“ připomněl brankář Mostů Roman Mucha.

O vítězství v BAHL si to rozdaly celky HC Kozubová, která v základní části skončila na předposlední sedmé příčce a Technici Střítež, jenž v souboji o finále přemohli hokejisty Mostů u Jablunkova. V samotném finále hokejistům Kozubové podporovaným dvěma stovkami fanoušků (fanoušky přivezl z Milíkova do Třince speciální autobus) byla optická převaha k ničemu. Z pečlivé defenzivy vycházející Střítež vytrestala svého soka po rychlých protiútocích a v závěrečné třetině, kdy Kozubová smazala ztrátu, ji poslala ke dnu třemi zásahy.

(2:1,0:1,1:0)
Branky a nahrávky: 2. Garbulínský (Swienczek T.), 10. Zawadzki (Trpišovský M.), 34. Trpišovský M. (Zawadzki) - 12. Szkandera O. (Puczok), 18. Lysek; Vyloučení: 3:3, Využití: 1:0, Zásahy brankářů: 14:24
Sestava: Mucha - T. Szmek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek - Szkandera, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka, od 17. navíc J. Juroszek
V minulém týdnu se odehrálo třetí semifinálové střetnutí mezi Stříteží a Mosty. Vstup do souboje o finále měli lepší hokejisté Stříteže, kteří začali nebojácně a hned v úvodu si vytvořili mírný tlak.
Ze sevření se Mostečtí vymanili pouze za cenu faulu, čímž nabídli svému soupeři výhodu jednoho muže v poli. A tuto nabídku Technici dokonale využili, takže se ujali po gólu Grabulinského vedení 1:0. Střítežské využitá přesilovka nabudila a dále působili aktivnějším a lepším dojmem. To potvrdila i 10. minuta utkání, kdy po pěkné individuální akci zvyšoval Zawadzki na 2:0.
Mosty nepříznivý vývoj nezlomil. Ve 12. minutě nejprve snížil T. Szmek, o šest minut později bylo zásluhou Lyska srovnáno. Rozuzlení zápasu tak přinesla až čtvrtá minuta třetí části, kdy Technici využili rychlý brejk a ujali se opět vedení. Závěr zápasu sice patřil Mostům, které se mocně hnaly za vyrovnáním. I když připravily několik horkých chvilek pro domácí obranu, kýžené třetí branky se Mosty již nedočkaly. Ve finále BAHL se tedy střetne Kozubová se Stříteží, o bronz si zahrají Mosty s obhájcem loňského prvenství, Hrádkem.

(1:0,1:1,1:0)
Branky a nahrávky: 15. Lýsek (Czeczotka), 19. Puczok, 34. Bocek (Prívara) - 24. Zawadski (M. Trpišovský); Vyloučení: 2:2, Využití: 1:0, Zásahy brankářů: 21:14
Sestava: Mucha - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - J. Juroszek, Prívara, R. Szmek - Szkandera, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka
V druhém zápase večera se opět utkaly celky Mostů a Stříteže. První duel zvládli lépe Technici v poměru 1:0. Stejný stav byl i série.
 V první třetině se hrál velmi opatrný a nervózní hokej s minimem šancí na obou stranách. Mírně aktivnější byli Technici. Udeřilo však Dynamo, když po křížném pasu Tomáše Czeczotky přesně zacílil Igor Lýsek a otevřel tak skóre zápasu – 1:0. Ze začátku druhé třetiny bylo aktivnější Dynamo, pomohla jim k tomu i přesilovka, kterou dokázal proměnit Roman Puczok – 2:0. Jako by se ale Mosty tímto stavem uspokojili a iniciativu začali pozvolna přebírat Technici. Ve dvacáté čtvrté minutě snížil Zawadski na 2:1. O minutu později šel pykat za katr obránce Dynama Tomáš Szmek, za zdržování hry. Střítěž pevně sevřela čtverici Dynama v obranném pásmu a připravila několik horkých chvilek pro Romana Muchu. Ten si ovšem počínal fantasticky. Ani po uplynutí trestu se nemohlo Dynamo vymanit z tlaku Stříteže a Mosty byly rády za přestávku po druhé třetině. Tlak Techniku pokračoval ještě zkraje třetí třetiny, kýženou vyrovnávací branku se jim ale vstřelit nepodařilo, naopak udeřilo Dynamo. Prívara zatáhl puk do útočného pásma a Petr Bocek propálil od modré vše co mu stálo v cestě. Závěr si Dynamo pohlídalo a zvítězilo 3:1. Stav série je tedy vyrovnaný 1:1, rozhodnou bude muset třetí zápas.
Ostatní výsledky:
HC Kozubová - HC Hrádek - 5:4sn (kon. stav série: 2:0)
¨
  1. semifinále, 2.2.2012, hala Český Těšín
stav serie: 1:0
1:0
               (0:0,1:0,0:0)
Branky a nahrávky: 21. Swienczek J.; Vyloučení: 1:1, Využití: 0:0, Zásahy brankářů: 15:15
Sestava: Mucha - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek - Szkandera, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka
V prvním semifinále večera přivítali tabulkoví sousedé ze základní části Technici Střítež (5) a Dynamo Mosty (6). V základní části vždy zvítězil domácí tým. V tom prvním slavili Technici výhru 3:0 naopak v druhém se radovalo Dynamo z vítězství  4:0. Mosty chtěly tento zaběhnutý stav zvrátit a od začátku se mocně tlačily do útoku. Gólmana Hrudu zasypali sprškou střel. Nicméně stav byl po první třetině i přes značnou převahu Dynama stále bezbrankový. V druhé třetině se hra vyrovnala a hrozit začali také Technici. S nebezpečnými situacemi si však gólman Mucha poradil. Kapituloval až v jednadvacáté minutě po nenápadném nahození Jana Swienczeka od modré. Ten poslal nesmělý pozdrav k brance Dynama, jenž se nešťastně odrazil od kolena Michala Pietra  až za v tu chvíli bezmocného Romana Muchu - 1:0. Dynamo se snažilo přispěchat s odpovědí okamžitě. Ovšem střely Prívary a Turka skončily pouze na břevně branky. Na tyči naopak skončila střela Radima Szmeka. I ve třetí třetině se hnalo Dynamo za vyrovnávací brankou ale všechny jeho pokusy končily na fantastickém Hrudovi. Nepomohl ani time-out v závěru a hra bez brankáře. Střítěž těsný výsledek uhájila a ujala se vedení v sérii 1:0.
HC Hrádek - HC Kozubová 4:5 (stav série: 0:1)
               (1:1,2:2,2:1)
Branky a nahrávky: 7. Lysek (Kufa), 15. Turek (Czeczotka), 21. Lysek, 29. Lysek (Puczok), 31. Szmek L. (Szmek R.) - 13. Dudkiewicz (Janik), 18. Bialonczyk, 23. Robert (Poltorak), 38. Robert (Poltorak); Vyloučení: 0:2, Využití: 0:0, Zásahy brankářů: 15:16
Sestava: Mucha - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek - J. Juroszek, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka - Szkandera
Čtvrtfinálový odvetný večer pak zakončilo utkání mezi mosteckým Dynamem a Czarnymi Pantery. “Do druhého zápasu jsme nastoupili s odhodláním zvítězit a ukončit tak tuto sérii,“ nechal se slyšet Igor Lýsek z Mostů. Právě on měl zásluhu na první brance svého celku. Panteři, posíleni o tři potrestané hráče, chtěli co nejrychleji vyrovnat. Když už se ale zdálo, že první třetina skončí jednogólovým náskokem Mosteckých, podařilo se Panterům v poslední minutě vyrovnat. Druhé dějství nabídlo již ofenzivnější hokej. V přesilové hře se Dynamu podařilo strhnout vedení na svou stranu, ale Panteři byli znovu proti a brzy srovnali opět krok.
Scénář se nadále opakoval jako přes kopírák a po krásné kombinaci na jeden dotek zametl puk do prázdné branky Miroslav Turek. Mostům byla nabídnuta přesilovka, takže mohly navýšit své vedení, nicméně po chybě na modré čáře se dostal soupeř do sólového úniku a střelou mezi betony srovnal na 3:3. Vyrovnaný zápas se zlomil ve třetím dějství, kde Dynamo odskočilo poprvé na rozdíl dvou branek, a to díky střelcům L. Szmeka a třígólového Igora Lýska. Panteři vrhli všechny síly do útoku, jenže Mostům se dařilo pozorně bránit střední pásmo a tlaku odolávat. V poslední minutě utkání Panteři stáhli brankáře a v následné power play snížili na rozdíl jedné branky. Do konce třetiny se ale stav již nezměnil a Mosty slaví postup do dalších bojů.