Zajímavost - Hattrick

Zajímavost - Hattrick - obrázek

Zajímavost - Hattrick - obrázek

Hattrick je dnes označení, které zná asi každý hokejový fanoušek a o kterém touží všichni hráči (kromě brankářů). Také už se vžila tradice, že pro hokejistu, který vstřelí tři branky, přichystají diváci dárek v podobě letících čepic. Kde se ale tento zvyk vzal? Asi nejlepší bude nechat vysvětlení na historicích Hokejové síně slávy.
 
Všechno prý začalo 26. ledna 1946 když Chicago Black Hawks hráli v Torontu a útočník Alex Kaleta se před zápasem zatoulal do kloboučnictví Sammyho Tafta. Tam ho zaujal jeden klobouk, ale neměl dost peněz a tak vznikla zajímavá sázka. Pokud dá Kaleta večer proti Maple Leafs 3 góly, dostane pokrývku hlavy jako dárek. Alex Kaleta se ten den zapsal mezi střelce celkem čtyřikrát a nový klobouk si odvezl do Chicaga.
Tato historka se dostala do novin a všimli si jí v Montrealu v kloboučnictví Henri. Napadlo je, že by to moha být dobrá reklama, a tak v letech 1950 – 1970 každý hráč, který dal v hale Montreal Forum 3 a více branek, dostal klobouk zdarma. Postupně se zvěst o tomto zvyku dostala mezi diváky a získala přezdívku hat – trick!
Navíc se rozšířil i na další stadióny a od 70. let létají čepice i jinde.
Dnes existují i zajímavé variace. „Gordie Howe hattrick“ získá hráč, který v jednom utkání zaznamená gól, přihrávku a ještě se popere, ale vůbec nejcennější je takzvaná „quintella“ a zatím jí dokázal v NHL předvést pouze Mario Lemieux. V jediném večeru dal 5 gólů v 5 různých situacích. při přesilovce, při oslabení, při normálním počtu hráčů, z trestného střílení a do prázdné branky.
                                                                      (Zdroj zprávy: Michal Dusík)
24.02.2010 18:49:22
privarapetr

HTML Barvy

HC DYNAMO MOSTY, 2009 © by Peťan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one