Dynamo zvládlo úvodní zápas čvtrfinále na výbornou a ujímá se vedení v sérii 1:0

1.čtvrtfinále, 12.1.2012, hala Český Těšín
  HC Czarne Pantery - HC Dynamo Mosty
stav serie: 0:1
2:6
               (1:1,1:4,0:1)
Branky a nahrávky: 12. Czubiński, 14. Czamecki (T. Lipka) - 11. Korabík (Prívara), 18. T. Szmek (Prívara), 19. Lýsek (Szkandera), 21. Bocek (R. Szmek), 25. Szkandera (Puczok), 28. Lýsek (Sikora); Vyloučení: 4:2 navíc Wójcik 10 min, Využití: 1:1, Zásahy brankářů: 19:16
Sestava: Mucha - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - L. Szmek, Prívara, R. Szmek - Szkandera, Lýsek, Puczok - Kufa, M. Turek, Czeczotka - J. Juroszek
Reportáž k utkání:

Tak je to konečně tady! Tolik očekávané play-off BAHL, mělo na programu svůj první hrací den. V úvodním zápase se představili hráči Panterů a Dynama Mosty. Začátek zápasu byl lehce nervózní, dlouho nebyla k vidění pořádná šance. Bezbrankový stav protrhl v jedenácté minutě obránce Dynama Jaroslav Korabík, když si sjel na přihrávku mezi kruhy a prostřelil brankáře Panterů 0:1. Ti přišli s odpovědí takřka vzápětí  a po osmnácti vteřinách byl stav opět nerozhodný. Zdánlivě nenápadné nahození Czubińskiho skončilo v síti 1:1. Mosty měly do konce první periody územní převahu, nicméně nedokázalo se dostat k výraznějšímu ohrožení branky. Na konci první třetiny obdrželo Dynamo trest za zdržování hry. Panteři tedy vstupovali do druhé třetiny v početní výhodě, a tu dokázali bleskurychle využít. Po devíti vteřinách přesně zacílil Czamecki 2:1. Dynamu se podařilo vyrovnat v osmnácté minutě. Po rychlé kombinaci v útočném pásmu trefil neomylně sít za gólmanem Ślonkou, Tomáš Szmek 2:2. O necelou minutu později strhnul stav na stranu Dynama střelou z besprostřední blízkosti Igor Lýsek 2:3. V jednadvacáté minutě využilo Dynamo početní převahu. Petr Bocek prostřelil od modré vše co mu stálo v cestě 2:4. O čtyři minuty později už to bylo dokonce 2:5. Forvard Szkandera se ocitl zcela sám před gólmanem Ślonkou a střelou mezi betony zvýšil rozdíl ve skóre. Šestý gól vstřelil opět Igor Lýsek, chytrou střelou po ledě a vystavil tak razítko k úvodnímu střetnutí čvrtfinále. Dynamo se tak ujalo vedení v sérii 1:0, nicméně do sestavy Panteů se v příštím zápase vráti trio suspendovaných hráčů. Tato séri tedy ještě bude hodně napínavá.