Dynamo otočilo nepříznivý vývoj utkání a po pěti zápasech si opět připisuje plný počet bodů

13.kolo BAHL, 13.12. 2012, hala Český Těšín
  HC Dynamo Mosty - HC Hrádek
4:2
             (0:1,0:0,4:1)

Branky a nahrávky: 32. Piwko, 33. M. Pieter, 39. Lýsek, 39. Czeczotka (Sikora) - 12. Gorny (Pyszko), 31. Wantulok (Pyszko); Vyloučení: 5:5, Využití: 2:1, Zásahy brankářů: 20:19, Rozhodčí: Denis Havel, Lukáš Lotko
Sestava: Mucha - Bocek, Sikora, Korabík, T. Pieter, M. Pieter - Piwko, Lýsek, Prívara - M. Juroszek, L. Szmek, R. Szmek - Kufa, M. Turek, Czeczotka
Reportáž z utkání:
Dynamo vstupovalo do zápasu s Hrádkem s nelichotivou bilancí pěti porážek v řade. Soupeř ke zlomení této série nebyl vůbec snadný. V minulém kole Hrádek deklasoval Pantery 12:3.
V úvodu zápasu měli navrch hráči Hrádku, kteří vysílali k brance Dynama jeden nebezpečný projektil za druhým. Jejich tlak znásobila série vyloučení hráčů Dynama a nabídla téměř sedm minut dlouhou přesilovku. Jednu z nich dokázal využít ve 12. minutě Bronislav Gorny 0:1. I po výměně stran působil Hrádek svěžejším dojmem, jeho hráči byli u kotouče vždy o krok dříve, naopak souhra Dynama vázla. Tento stav se začal pozvolna měnit koncem druhé třetiny. Mosty si vypracovaly několik nebezpečných šancí, gól se jim však vstřelit nepovedlo. Naopak druhou branku Hrádku, přidal v 31. minutě Marek Wantulok. S Dynamem to vypadalo všelijak. O minutu později však Dynamo odpovědělo. Ze středního pásma prostřelil gólmana hostí Bogdan Piwko a zahájil tak velký obrat - 1:2. O půl minuty později natáhl ke střele Michal Pieter a nekompromisní ranou propálil vše co mu stálo v cestě - 2:2. Zápas už pomalu směřoval k prodloužení. Osmatřicet vteřin před koncem, se ale Dynamu podařilo zvrátit výsledek na svou stranu. Po velkém závaru poslal kotouč nad rameno brankáře hostí Igor Lýsek - 3:2. Hosté se ještě pokoušeli o hru bez brankáře, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Naopak Tomáš Czeczozka zacílil přesně opuštěnou branku a vystavil tak konečné razítko zápasu. Skvělá třetí třetina Dynama, ukončila výsledkovou mizérii posledních kol. Mosty si tak po dlohé době připisují tři body.