5.kolo BAHL, 20.10.2011, hala Český Těšín
  HC Czarne Pantery - HC Dynamo Mosty
5:2
               (1:1,0:1,4:0)
Branky a nahrávky: 9. Slama, 36. Marek (Walega), 37. Slama, 38. Poltorak (Marek), 39. Marek (Poltorak) - 8. Szmek T. (Puczok), 24. Turek M. (Kufa), Vyloučení: 1:0, Využití: 0:0, Zásahy brankářů: 23:16
Sestava: Sztefek - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - Puczok, L. Szmek, R. Szmek - J. Juroszek, Heczko, Czeczotka - Kufa, Prívara, M. Turek - P. Turek
Reportáž k utkání:

S týmem HC Pantery jsme se v minulosti utkali třikrát. Ani s jedním výsledkem se moc chlubit nemůžeme. Prohry 4:0, 14:4 a 7:0 mluví jasnou řečí. V letošní sezóně se však Dynamo prezentuje zcela jinou hrou. V posledních dvou zápasech jsme dokázali zvítězit a v souboji s polským týmem jsme usilovali o vítězný hattrick. V osmé minutě otevřel skóre nádhernou střelou do šibenice Tomáš Szmek 0:1. Panteři dokázali brzy odpovědět a po 56 vteřinách vyrovnali na 1:1. Dynamo mělo velké šance a první třetinu vyhrálo na střely 11:4. Skóre však zůstalo nerozhodné. Tedy až do 24. minuty, kdy se prosadil po individuální akci S. Kufy Miroslav Turek 1:2. Poláci párkrát nebezpečně zakročili, skvělými zákroky nás však podržel Roman Sztefek. Ve třetí třetině se začala hra velmi přitvrzovat. Panteři se snažili za každou cenu vyrovnat, což přinášelo okénka v jejich obraně. Bohužel se nám nepodařilo žádnou šanci využít, byť k tomu nebylo daleko, jako třeba po střele M. Turka do tyče. Chtěli jsme přidat třetí branku a definitivně tak rozhodnout. Místo toho přišel zkrat. Útočná aktivita nás zaměstnala na tolik, že jsme si neplnili správně svoje obranné povinnosti, čehož panteři tři minuty před koncem využili a vyrovnali na 2:2. Za dalších 13 vteřin přišel další šok a gól na 3:2. A do třetice o jednašedesát vteřin později definitivní gól na 4:2. Vzali jsme si time-out zkusili odvolat gólmana, gól se nám ale vstřelit nepodařilo naopak Panteři pečetili do prázdné na 5:2. Je to určitě škoda, 36 minut jsme předváděli dobrý hokej a sahali po třech bodech, ovšem přesně sto-vteřinový výpadek rozhodl o tom, že si nakonec neodvezeme ani jeden.

(0:1,1:1,0:0)
Branky a nahrávky: 15. Kurowski (Lysek) – 6. Szmek L. (Szmek R.), 17. Szmek R. (Puczok), Vyloučení: 1:?, Využití: 0:0, Zásahy brankářů: 23:16
Sestava: Mucha - T. Szmek, Korabík, Bocek, Sikora, T. Pieter, M. Pieter - Puczok, L. Szmek, R. Szmek - M. Juroszek, Lýsek, J. Juroszek - Kufa, Prívara, M. Turek - P. Turek

(1:2,1:0,1:2)
Branky a nahrávky: 5. Kraina (Hovorka), 15. Kucbel (Sovadina), 33. Počil (Kantor) - 6. Lýsek (Sikora), 6. Puczok (Szmek R.),28. Szmek R. (Puczok), 35. Lýsek (Juroszek M.) Vyloučení: 5:3, Využití: 0:2, Zásahy brankářů: 23:18
Sestava: Mucha - T. Pieter, M. Pieter, Bocek, Sikora, T. Szmek, Korabík - P. Turek, Prívara, M. Turek - M. Juroszek, Lýsek, J. Juroszek - Puczok, L. Szmek, R. Szmek
Vskutku těžký los si připravila liga pro Dynamo na úvod soutěže. Po Kozubové a Hrádku nás čekalo Havířovské Torpédo, které do té doby neztratilo ani bod. Když jsem si před zápasem projížděl soupisku protivníka, do očí mě okamžitě udeřilo jedno číslo. Váhový průměr 91kg! Tedy zhruba o osm kilo více než je průměr našeho týmu. Své kilogramy poprvé využili v páté minutě když na své modré odzbrojili hitem postupujícího útočníka Dynama a založili protiútok, který skončil gólem v naší síti – 1:0. O minutu později, jsme dostali možnost hrát v početní převaze. Výhodu jednoho muže v poli využil bleskurychle Igor Lýsek a srovnal na 1:1. Za dalších 26 vteřin dokonal obrat Roman Puczok. Do druhé třetiny jsme tedy nastupovali za stavu 1:2. Hrálo se pohledné utkání s šancemi na obou stranách. V jedné z nich trefilo Torpédo tyčku, v další už síť za zády Romana Muchy - 2:2. V dvacáté osmé minutě vrátil opět vedení na stranu Dynama Radim Szmek 3:2. Tento gól opět neznamenal změnu pouze ve vedení ale také v sebevědomí. Dynama byl opět plný led. Havířov ovšem dokázal ještě jednou srovnat. V 33. minutě zužitkovali přesilovou hru - 3:3. Napětí provázelo zápas po celou dobu. Tři minuty před koncem rozhodl o konečném skóre opět v přesilovce Igor Lýsek - 4:3. Dynamo se tedy raduje z prvních třech bodů v novém ligovém ročníku a navíc bylo opět vyhlášeno týmem kola !

(3:0,2:1,2:4)
Branky a nahrávky: 1. Gorny, 4. Dorda (Szmek), 5. Gorny (Szlauer), 19. Pav M., 26. Gorny (Pav J.), 35. Pav M., 39. Pav J. - 19. Lýsek (Juroszek M.), 34. Pieter M.,
36. Szmek R. (Szmek L.), 36. Prívara (Bocek), 38. Puczok Vyloučení: 4:0, Využití: 0:2, Zásahy brankářů: 18:20
Sestava: Mucha - T.Pieter, M.Pieter, Bocek, Sikora, J. Juroszek, Korabík - Kufa, Prívara, M. Turek - M. Juroszek, Lýsek, Czeczotka - Puczok, L. Szmek, R. Szmek
Velice zajímavá partie byla k vidění v česko-těšínské hale, kde v rámci druhého kola na sebe narazili Dynamo Mosty a loňský mistr ligy HC Hrádek. Šampión vstoupil do utkání impozantně a po necelých pěti minutách vedl 3:0. Ovšem dva góly ze tří jsme obdrželi po nešťastných tečích našich hráčů. Začátek zápasu jsme si tedy rozhodně představovali jinak. V druhé třetině, se obraz hry začal pozvolna vyrovnávat. I přesto, že jsme prostřední pasáž prohráli 2:1 a celkově jsme prohrávali už 5:1, řekli jsme si, že zkusíme zabojovat a s výsledkem v poslední třetině ještě něco udělat. Hráči Hrádku zřejmě nepočítali s jakýmkoliv odporem. Opak byl pravdou. V rozmezí 34.-38.minuty se nám podařili vstřelit čtyři góly a rázem byl stav zápasu 6:5. Branku Hrádku jsme ostřelovali i nadále, poslední minutu při power-play. Od vyrovnámí jsme skutečně nebyli daleko. Ovšem zhruba dvacet vteřin před koncem po buly, došlo k nedorozumění našich dvou obránců na modré a Hrádek pečetil do prázné branky – 7:5. Předvedli jsme ovšem bojovnost, což ocenila také liga a zvolila nás v FM Deníku za mužstvo kola !

(0:0,1:2,0:1)
Branky a nahrávky: 25. Czeczotka (Sikora) - 24. Kostka (Di-Giusto), 26. Lisztwan (Mechel), 30. Lisztwan (Kostka) Vyloučení: 2:4, Využití: 0:1, Diváci: -
Sestava: Mucha - T.Pieter, M.Pieter, Bocek, Sikora, J. Juroszek, Korabík - Kufa, Prívara, M. Turek - M. Juroszek, Lýsek, Czeczotka - Heczko, P.Turek, Szmek

V posledním zápase prvního kola, zkřížili hole hráči Mostů a Kozubové. První třetina žádné góly nepřinesla. Více šancí, měli hráči Kozubové, kteří několikrát pálili z dobré pozice vedle. Dynamo naopak zahrozilo v přesilovkách. Na počátku druhého dějství zatlačila Kozubová svého soupeře hluboko do obranného pásma. Dynamo se sice ubránilo, ovšem pouze za cenu faulu. V následující přesilovce otevřel skóre zápasu Kostka a poslal hosty do vedení. Odpověď Dynama na sebe nenechala dlouho čekat. Ani ne minutu poté srovnal stav střelou pod víko Czeczotka. Za další minutu uzavřel rychlý gólový trojlístek Lisztwan – 1:2. V třetí třetině po samostatném úniku zvýšil náskok Kozubové opět Lisztwan. Mosty se vrhly do útoku, gól se jim ovšem vstřelit nepodařilo, byť k němu neměli daleko, jako například po střele Lýska, kdy kotouč poskakoval na brankové čáře. HC Kozubová si tedy za vítězství 3:1 připisuje první tři body.

(3:2,2:1)
Branky a nahrávky: 9. Prívara (Turek M.), 9. Lýsek (Juroszek J.), 13. Bocek, 28. Bocek, 32. Szkandera (Turek M.) - 8. Lysek (Čmiel), 14. Lysek (Folwarczný), 36. Pietrasz Vyloučení: 1:1, Využití: 0:0, Diváci: -
Sestava: Mucha - Bocek, T.Pieter, M.Pieter, J. Juroszek, T. Szmek - Szkandera, Prívara, M. Turek - Heczko, L. Szmek, T. Szmek - P.Turek, Lýsek, Plešivčák
 Dalo by se říct, že jsme si v druhém zápase vyměnili role. Sice jsme prohrávali 0:1, ovšem ještě do přestávky se nám třemi brankami podařil stav zápasu zvrátit na svou stranu. V zápase jsme nakonec zvítězili 5:3 a odvrátili jsme tak hrozbu ukončení série již po dvou zápasech.
Ostatní výsledky play-off:
HC Kozubová - HC Pantery 2:3 (stav serie 0:1)
HC Hrádek - HC Technici Střítež 4:2 (stav serie 1:0)

Play-off 5-6.místo, 10.2.2011, hala Český Těšín
Konečný stav série 1:2
2:3sn
                    (1:0,1:2)
Branky a nahrávky: 19. Szmek T., 25. Korabik (Lysek) - 30. Kurowski (Čmiel), 33. Botur R.(Folwarczny), rozh. SN Vanda
Vyloučení: 6:3, Využití: 0:0, V oslabení: 2:0, Diváci: -
Sestava: Mucha - Bocek, T.Pieter, M.Pieter, J. Juroszek, T. Szmek, Korabík - Kufa, Prívara, M. Turek - Sikora, L. Szmek, R. Szmek - P.Turek, Szkandera, Plešivčák, M.Juroszek, Lýsek
 Rozhodnout sérii musel až třetí zápas. Hrál se opatrný hokej, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. První gól padl až v 19.minutě. Vedení vystřelil Dynamu Tomáš Szmek. Po změně stran zvýšil na 2:0 Jarda Korabík. Už to skoro vypadalo, že se nám sérii podaří dotáhnout k vítěznému konci. Buldoci ale ve 30.minutě snížili na 2:1 a o tři minuty později dokonce vyrovnali. Rozhodnout tedy musely nájezdy a v těch zvítězili Buldoci. Dynamo tedy končí na posledním šestém místě.

Play-off 5-6.místo, 27.1.2011, hala Český Těšín
Stav série 0:1
2:6
                    (1:3,1:3)
Branky a nahrávky: 8. Lysek (Pieter T.), 39. Szmek T. - 4. Gryc J., 4. Lysek P., 25. Juroš K. (Cienciala), 27. Pietrasz (Gryc J.), 31. Vanda, 38. Kurowski (Gryc J.)
Vyloučení: 3:2, Využití: 1:1, Diváci: -
Sestava: Sztefek - Bocek, T.Pieter, M.Pieter, Kupčák, J. Juroszek, T. Szmek - Kufa, Prívara, M. Turek - Heczko, L. Szmek, R. Szmek - Szkandera, P.Turek, Plešivčák - Lýsek
 První zápas o páté místo, jsme nezačali dobře a po dvou gólech ve čtvrté minutě hned prohrávali 0:2. O další čtyři minuty později se nám podařilo snížit na 1:2 a vytvářeli jsme si  další šance. Udeřili ovšem Buldoci, kteří třemi rychlými góly odskočili na 5:1.V zápase nakonec zvítězili 6:2 a ujali se vedení v sérii.
HC Pantery - HC Technici Střítež 2:3sn (stav serie 1:2)

Play-off čtvrtfinále, 20.1.2011, hala Český Těšín
         HC Hrádek - HC Dynamo Mosty
Konečný stav série 2:0
8:1
                    (6:0,2:1)
Branky a nahrávky: 13. Dorda (Szlauer), 16. Gorny T. (Szlauer), 17. Szmek (Pav M.), 18. Gorny T. (Cieslar P.), 19. Szlauer (Pav J.), 20. Walach (Gorny T.), 22. Gorny T., 25. Pav J. (Szlauer) - 23. Plešivčák
Vyloučení: 1:3,
 Využití: 1:0, Diváci: -
Sestava: Mucha - Bocek, T.Pieter, M.Pieter, Kupčák, J. Juroszek, T. Szmek - Kufa, Prívara, M. Turek - Sikora, L. Szmek, R. Szmek - Szkandera, Heczko, Plešivčák - M. Juroszek, Lýsek
Po porážce 6:3 v úvodním zápase, jsme si brousili zuby na nějaký ten bodík, který by nám při nepříznivých výsledcích našich soupeřů pomohl poskočit v tabulce na místo zaručující postup do semifinále. Prvních dvanáct minut se nám se sokem dařilo držet krok. Poté ale přišel nepochopitelný a totální kolaps. Do konce poločasu jsme inkasovali hned 6x. Konkrétně v 13. 16. 17. 18. 19. a 20. minutě. Za poločasového skóre 0:6 nebylo co řešit a zápas se už dohrával jenom z povinnosti. Po Kozubové, se tak stal Hrádek stal druhým semifinalistou.
HC Kozubová - HC Buldogs 3:2sn (stav serie 2:0)
HC Pantery - HC Technici Střítež 2:5 (stav serie 1:1)

Play-off čtvrtfinále, 13.1.2011, hala Český Těšín
Stav série 1:0
6:3
                    (4:2,2:1)
Branky a nahrávky: 1. T. Gorny, 2. Branczyk, 3. Walach (Cieslar T.), 8. Gorny T. (Pav J.), 27. Dorda (Cieslar P.), 34. Gorny T. - 15. Kufa, 20. Turek M. (Bocek P.), 24. Szmek R. (Szmek T.)
Vyloučení: 2:3, Využití: 0:0, Diváci: -
Sestava: Mucha - Bocek, T.Pieter, M.Pieter, Korabík, J. Juroszek - Kufa, Prívara, M. Turek - T. Szmek, L. Szmek, R. Szmek - Szkandera, Heczko, Plešivčák - M. Juroszek, Lýsek
  Začátek zápasu, byl doslova tragický. V prvních třech střídáních jsme dostali tři góly. Po sedmi minutách to bylo už 4:0 a zdálo se, že si odvezeme obrovský výprask. Poté Hrádek, možná pod vlivem uspokojení trochu povolil. Pramenily z toho dva góly ještě do přestávky. Nejprve se prosadil po sólu přes celé kluziště Kufa a těsně před přestávkou jej napodobil M.Turek. Poločasové skóre 4:2 se najednou nezdálo tak beznadějné. A když po přestávce umě tečoval Radim Szmek kotouč pod víko a snížil na rozdíl jednoho gólu, věřili jsme, že se nám povede i vyrovnat. Bohužel jsme dostali tak trochu nešťastný pátý gól, když se náš hráč vracel z trestné lavice, Hrádek udeřil do naší nezkonsolidované obrany a od masky Romana Muchy se puk dostal až do sítě. Šestý gól byl jenom vyústěním situace. Hrádek se tedy ujal vedení v sérii 1:0.
HC Kozubová - HC Buldogs 8:1 (stav serie 1:0)
HC Pantery - HC Technici Střítež 6:0 (stav serie 1:0)